Události, komentáře: Výroční zprávy ČT v Poslanecké sněmovně

17. října 2019
Události, komentáře: Výroční zprávy ČT v Poslanecké sněmovně

(ČT 24) Hostem diskusního pořadu Události, komentáře ČT24 byla poslankyně Miroslava Němcová.

Michal KUBAL, moderátor:
Rok 2019 je v poslední čtvrtině. Ve sněmovně se ale dnes debatovalo o výročních zprávách České televize za rok 2016. Poslanci se jim věnovali zhruba 2 hodiny kolem poledne a debata pak pokračovala i od šesté večer. Jednání skončilo bez výsledku. Zákonodárci neodhlasovali pokračování po jedenadvacáté hodině. Diskusi provázely spory o hospodaření i budoucnost média veřejné služby.

Pavel JUŘÍČEK, poslanec /ANO/:
Tak, aby každý rok ztrácela zhruba půl miliardy a dováděla to překrytím fondem televizních poplatků, tak je to alarmující.

Miroslav KALOUSEK, předseda poslaneckého klubu /TOP 09/:
Jestliže u České televize pan poslanec Juříček říká, že žije z podstaty, no tak státní rozpočet žije z budoucnosti.

Zbyněk STANJURA, předseda poslaneckého klubu /ODS/:
O 455 miliard má vláda hnutí ANO víc, než měla v roce 2018 k dispozici a nestačí to. O 455 miliard. A tady nás budete cvičit.

Jaroslav FOLDYNA, poslanec /ČSSD/:
Tady jde o hospodaření, tady se sčítají čísla a výsledek je pokroucený.

Jan BARTOŠEK, místopředseda strany /KDU-ČSL/:
Zpochybňování veřejnoprávních médií, je zpochybňování jednoho ze základních nástrojů demokracie.

Tomáš MARTÍNEK, poslanec /Piráti/:
Piráti odmítají snahu zneužít projednávání výročních zpráv ČT se záměrem ovládnout médium pro osobní zájmy jednotlivců na úkor široké veřejnosti.

Jiří VALENTA, poslanec /KSČM/:
Hospodaření se 7 000 000 miliardami korun získanými především přímým výběrem od občanů, se nemůže i nadále odehrávat neprůhledně a také nehospodárně.

Tomio OKAMURA, předseda hnutí /SPD/:
Hnutí SPD podalo v úterý zákon na zrušení koncesionářských poplatků.

Petr DVOŘÁK, generální ředitel ČT:
Je těžké reagovat na diskusi, ve které zaznívají lži, polopravdy, manipulace, objevují se na zakázku vyrobené dokumenty, falešná čísla a citace bez kontextu. Je to důkaz zvyšujícího se politického tlaku, kdy je debata o hospodaření ve skutečnosti jen způsobem, jak Českou televizi zastrašit.

Michal KUBAL, moderátor:
Po skončení toho dnešního jednání vystoupili zástupci ODS, Pirátů, lidovců, TOP 09 a STAN s tím, že budou chtít svolat mimořádnou schůzi sněmovny, na které by se výroční zprávy projednaly.

Vít RAKUŠAN, předseda hnutí /STAN/:
My jsme skutečně byli v atmosféře, kdy na půdě Poslanecké sněmovny, která by měla být místem, kde se s informacemi zachází citlivě, kde s nimi pracují lidé, kteří k tomu mají dostatečné kompetence, tak jsme slyšeli řadu neověřených zpráv, řadu mýtů, které jsme se prostě pokoušeli vyvracet fakty.

Roman KUBÍČEK, poslanec /ANO/:
Já jsem předpokládal, že do 21. hodiny dojde k ukončení toho jednání. A musím podotknout, že po… poslanců ANO nebylo naše jednání nějak obstrukční a nezdržovalo toto jednání. Takže v každém případě podle daného termínu po domluvě je možné udělat mimořádnou schůzi.

Michal KUBAL, moderátor:
Teď živě míříme před Poslaneckou sněmovnu, tam je Martin Řezníček s debatou o debatě na téma České televize.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Dobrý večer, Michale, jako Vám i vám divákům samozřejmě Událostí, komentářů. Já tady, přesně tak, v prostoru před dolní komorou českého parlamentu vítám 3 hosty Událostí, komentářů. Jsou jimi Barbora Kořanová. Dobrý večer.

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Dobrý večer vám i divákům.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Miroslava Němcová. Dobrý večer.

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Dobrý večer.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
A Radim Fiala. I vám dobrý večer.

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Dobrý večer.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Paní Kořanová, začněme u vás. Vy jste byla zpravodajkou toho to bodu konkrétního. Je skutečně nezbytné takovou věc schvalovat během mimořádné schůze? Proč se to dnes nepodařilo?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Tak proč se to dnes nepodařilo. Já to beru tak, že to bylo díky obstruování některých poslanců. Já to považuji za neuvěřitelné, že stále jsou...

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Konkrétně kteří, z které jsou strany?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Byli to nezařazení poslanci, byli tam samozřejmě, vyjadřovali se k tomu všichni, byli to i zástupci SPD, musím říct, že i naši poslanci. Takže opravdu ta debata byla dlouhá, ale já jsem za ni ráda. Já doufám, že se to dostane velmi brzy opět na pořad schůze. A pokud opozice se chystá svolat schůzi mimořádnou, tak já to určitě podpořím.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Šéf vašeho poslaneckého klubu, pan Faltýnek, vyzval vaše členy, aby hlasovali pro tyhle ty zprávy. Jaký je váš klub ve skutečnosti jednotný? Protože jsme tam viděli některé kritiky během dneška.

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Samozřejmě já to já to beru jako dobrou věc, že v podstatě i naši poslanci mají kritické názory. Já samozřejmě mám také spoustu kritiky vůči České televizi. Hodně lidí tvrdí, že jsme hnutí jednoho muže, takže já jsem ráda, že tam ty v podstatě opoziční názory zazněly. Já si ale myslím, že drtivá většina našeho klubu je pro schválení těch zpráv.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
My jsme slyšeli z kuloárů, a řekněte mi nebo vyvraťte mi to, pokud to není pravda, že existuje vysoká pravděpodobnost schválení zpráv dvou, to znamená hospodaření a činnosti České televize za rok 2016, ale nikoliv v případě roku 2017, protože tam chtějí poslanci Českou televizi ještě nějakým způsobem potrápit. Je na tom něco pravdy?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Já teda absolutně tuhle informaci nemám. Mám za to s těmi kolegy, s kterými já diskutuji, že jsou připraveni schválit i zprávy za rok 2017.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Paní Němcová, proč se nepodařilo za těch několik let, co tyhle ty zprávy už tady sedí v Poslanecké sněmovně, je schválit?

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Jsou tady od začátku tohoto volebního období, minimálně tedy zprávy za rok 2016, které volební výbor, a já si to pamatuji, projednával již v tom roce 2016 před volbami nebo 2017 před volbami, potom v roce 2017 po volbách. A nedaří se je projednat proto, protože vládní koalice různými způsoby blokuje jejich projednání. My jsme několikrát, ať už to byli zástupci ODS, nebo zástupci jiných demokratických opozičních stran, jsme navrhovali jejich projednání na program schůze. Já jako členka volebního výboru jsem vyzývala pana předsedu Berkovce asi na třech jednáních, aby vahou toho, že je předseda výboru se zasadil o to, aby projednané věci také doprojednala sněmovna. Nedělo se nic.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
A čím si to vysvětlujete? Je to podle vás tlak politický na Českou televizi, dá se to říct takhle?

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Jak jinak si to můžu vysvětlit? Prostě už žádné zprávy. Tady leží zprávy nebo České televize tu leží, ale na každé schůzi projednává Poslanecká sněmovna desítky zpráv zemědělství, životní prostředí, o obraně, také o Českém rozhlasu kolem a kolem žádné nebyl takový cirkus. Nenajdete jiné vysvětlení než, že to je takovéto dušení žáby v zahřívající se vodě a volání České televize k poslušnosti, neboli normalizaci.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Vy jste zmínila dneska normalizaci ve vztahu k Českého rozhlasu. Ale my se k tomu dneska ještě vrátíme.

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Já to tak cítím velmi silně.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Ale, pane Fialo, jak vyvrátíte ten názor, že tyhle ty debaty o hospodaření jsou vlastně jenom zástupným důvodem pro to, že vám jde o politický tlak na Českou televizi, což je vlastně v gesci nebo v intencích toho, co zmínil generální ředitel v první reakci na to dnešní neúspěšné hlasování, které nebylo?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Já musím naprosto odmítnout, že jde o politický tlak. Já si myslím, že, a jsem přesvědčen o tom, že čísla jsou jasná, jak dneska řekl pan poslanec Juříček z hnutí ANO, čísla jsou jasná a není to žádné padající listí. Čísla říkají, že hospodaření České televize je z ekonomického hlediska deficitní, že je kryto z takzvaného fondu televizních poplatků.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Vraťme se zpátky, proč se tedy nehlasovalo dřív?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
A já nevím. Já za hnutí SPD můžu říct, že my jsme podpořili zařazení zpráv na program schůzí. Minimálně, co si pamatuju na posledních třech schůzích, my máme jasný názor na to, jak budeme hlasovat, právě kvůli tomu hospodaření České televize, kvůli její kontrole, kvůli tomu všemu, co zaznělo na dnešní schůzi, jak se vyjadřovali poslanci, kvůli semináři, na kterém jsme se bavili o kontrole o Radě České televize a podobně, takže...

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
To znamená, že odmítáte to, že byste Českou televizi chtěli držet v napětí, aby lépe poslouchala?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Samozřejmě my máme jasno, jak budeme hlasovat. My nepodpoříme a nebudeme hlasovat pro zprávy České televize, ani pro zprávu o hospodaření, ani pro zprávu o činnosti České televize. Nebudeme hlasovat pro, budeme proti těmto zprávám, protože podle našeho názoru i hospodaření, i činnost České televize není dobrá a my varovně zvedáme prst, abychom na to upozornili občany, koncesionáře.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Paní poslankyně Kořanová, bojí se hnutí toho, že by v případě, že by velká část vašich poslanců hlasovala proti tomu, že by to mohlo být zneužito, lomítko využito například demonstranty na té plánované demonstraci 16. listopadu?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Určitě také. Ale já musím hlavně odmítnout to, co říká tady paní kolegyně Němcová i pan Fiala. Já si absolutně nemyslím, že to je vyvíjení nějakého tlaku na Českou televizi. Já to vnímám tak, protože i většina poslanců hnutí ANO hlasovala také pro zařazení těch zpráv na pořad schůze. Já si myslím, že, nebo naopak vidím, a to je můj subjektivní názor a zaznělo to i na semináři nebo i dneska jsme to viděli v té rozpravě, že to je spíš takové zakrytí některých opozičních poslanců takových těch aktivistických, aby si vyřizovali účty s Českou televizí, takže já naprosto odmítám to, co tvrdí oba kolegové.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Co je pravdy na úvaze, která se objevila v médiích, že prezident Zeman tlačí na premiéra Babiše, aby ty zprávy nebyly přijaty, aby komunisté podpořili státní rozpočet?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
To je vyjádření v médiích, já to nemohu vyvrátit ani potvrdit. Takže já s tím nesouhlasím, nemyslím si to.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Paní Němcová, když jste hovořila o tom, že procházíme jistou fází normalizace, vy jste to dnes zmínila ve vztahu k Českému rozhlasu, který jste zmínila, že už je částečně normalizován, co jste měla konkrétně na mysli?

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Měla jsem konkrétně na mysli to, že jsem pozorovala, jaké například výměny se dějí na některých pozicích v Českém rozhlasu, a to zejména po kritice, když vyšla nějaká kritická reportáž například proti předsedovi hnutí ANO a majiteli Agrofertu, tak najednou se začaly dít věci a jejichž výsledkem bylo, že se udály tak, aby byl předseda vlády spokojen a ti nepohodlní redaktoři museli odejít. A mně se zdá, že tohle to je trend v tom Českém rozhlase, který není to ojedinělá věc, že to je několik věcí, které se dají takhle popsat, přesto jsem já doporučila poslaneckému klubu ODS, aby schvaloval i zprávy výroční Českého rozhlasu, protože přece jenom jsem přesvědčena, že ta veřejnoprávní role i tohoto média zrovna tak jako České televize je nesmírně důležitá jednak pro to, aby byla ta mediální nabídka kvalitní, ale také pro jejich přijímače, tedy posluchače.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Co tedy konkrétně vaše strana hodlá dělat pro to, aby veřejnoprávní média se nestala jenom jakousi obětí politického tlaku v České republice?

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
My jsme se pokoušeli rozumnými argumenty přesvědčit naše kolegy, že není možné brát dvojí metr. Když jsem mluvila o tom Českém rozhlase, tak jejich zprávy procházely opravdu tou sněmovnou jako nůž máslem. My jsme tam neslyšeli jedinou větu na tom, jestli je ta zpráva sestavená na 200 stránkách nebo na 100 stránkách, jestli je tam dobře rozebraný rozpočet nebo špatně a najednou je tady tento rozdíl, takže chceme přispět k tomu i tím hlasováním, kdy opravdu poslanecký klub Občanské demokratické strany se dohodl, že podpoří, jak zprávy za rok 2016, tak za 2017 i za 2018 a chceme přispět i k nějakému zklidnění. Já chci, aby třeba i toto projednávání, které dneska mělo absurdní rozměry ze strany některých vystupujících, tak aby ukázalo i lidem, jak ta složitá debata je, aby se trošku zorientovali, co pro ně třeba Český rozhlas a Česká televize znamenají.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Pane Fialo, jedním z těch návrhů, který vaše strana velmi podporuje, je navázání rozpočtu České televize na státní rozpočet.

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Ano.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Můžete mi jmenovat jednu úspěšnou respektovanou veřejnoprávní televizi v západní Evropě, která tímhle způsobem funguje?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Já myslím, že nemusíme chodit tak daleko, je to například na Slovensku, kde je Slovenská televize veřejnoprávní navázaná na státní rozpočet. Každý rok nehlasují o zvyšování, například o zvyšování peněz v tom státním rozpočtu tak, aby tvořili nějaký politický tlak, protože je státní...

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Je skutečně RTVS vzorem pro Českou televizi? Médium, které zrušilo investigativní pořad, kde byly desítky redaktorů v obavě právě z manipulace, ze špatného managementu a tak, napsali onen veřejný dopis, mezinárodní organizace novinářské projevovaly obavy právě z absence té nezávislosti?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Ano, pane redaktore, je to také tak, že samozřejmě i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání potrestala Českou televizi. Řekla, že její zpravodajství je neobjektivní a nevyvážené. Například při velké americké noci, při volbě prezidenta Donalda Trumpa. Takže ty problémy jsou všude. A my vidíme, že prostě dneska jich přibývá. A já si myslím, že ta diskuse v Poslanecké sněmovně, ať byla zleva zprava, tak prostě jenom dokazuje to, že něco je špatně a že se to musí řešit.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Řekněte mi 3 konkrétní opatření, která byste vy zavedli, aby byla zachována nezávislost toho veřejnoprávního média, pokud by Česká televize a její rozpočet byl napojen na rozpočet státní, 3 konkrétní věci?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Já musím říct, že tak, jak vy říkáte, že když televize je napojená na státní rozpočet, že nebude nezávislá, tak já...

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Já jsem nic takového neřekl. Já chci slyšet od vás záruky toho, že by záležitost byla /nesrozumitelné/.

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Já chci jenom říct, že to není pravda. A já vám řeknu velké argumenty a těmi velkými argumenty je to, že veškeré státní instituce naprosto, například naprosto respektovaný Nejvyšší kontrolní úřad nebo policie, soudy, státní zastupitelství, to jsou přece všecko organizace napojené na státní rozpočet a chce někdo říct, že jsou závislé na někom?

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Pane předsedo, soudní systém je základním ústavou daným atributem státu, stejně jako zákonodárná moc, jejímž vy jste představitelem, stejně jako moc výkonná, a tak dále, stejně jako armáda, ale veřejnoprávní televize přece nebo média obecně jsou od toho státu oddělená právě proto, aby byla zachována jejich nezávislost, nestrannost, objektivita a tak dále. Jste připraveni, mě zajímá 1 věc konkrétní...

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Ano, na demonstraci za nezávislost České televize, ano ta bude.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Ne, já se ptám na jednu věc, jste připraveni například na to, že by existovala zvláštní televizní daň proto, abyste byli schopni z toho státního rozpočtu to zaplatit, protože tohle je příklad ve Finsku například?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Ale naopak, já si myslím, že to, že všichni platíme koncesionářské poplatky, tak když je nebudeme platit a bude televize navázaná na státní rozpočet, tak ušetříme stovky milionů korun právě výběrem těchto koncesionář..., náklady na výběr těchto koncesionářských poplatků.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Budete vybírat daně, ve Finsku to takhle funguje, ale existují, a proto jsem se ptal na ty záruky...

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
To funguje ve Finsku.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Protože existují tam naprosté oddělení toho, té editoriální politiky tak, aby měla skutečně /nesrozumitelné/ jejich televize jistotu, že se nestane nástrojem politické moci. Právě proto jsem se ptal na ty konkrétní opatření, ale řekněte mi, když mají speciální televizní daň, jak byste to vysvětlil voličům?

Radim FIALA, poslanec /SPD/:
Já bych nezaváděl speciální televizní daň, prostě by to byla státní příspěvková organizace, která by čerpala finanční prostředky ze státního rozpočtu a jak říkám, bylo by to navázáno na HDP, takže my bychom nehlasovali o žádném zvyšování, žádné tlaky by tam nebyly. Maximálně bychom se bavili o objektivitě nebo neobjektivitě.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Paní Kořanová, bylo by tohle to něco, na co by bylo vaše hnutí ochotné přistoupit, to znamená placení rozpočtu veřejnoprávních médií ze státního rozpočtu?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
My jsme se o tomhle vůbec nebavili. Vlastně jediné téma, které jsme řešili, bylo právě zrušení, nezrušení, případně vynětí některých spoluobčanů z plateb koncesionářských poplatků, takže já toto naprosto odmítám.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Pojďme se podívat na to dnešní dění ještě, co říkáte na jednání svého stranického kolegy pana Juříčka, který si připravil svůj vlastní alternativní audit, aniž by měl přístup k interním dokumentům, lépe řečeno, k interním číslům České televize, ale o který se nehodlal podělit s ostatními a mnozí mu to tam také vyčítali? Viděla jste vy ten audit?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Neviděla. Kolega Juříček má názor nějaký, já mám názor úplně jiný. On se tam hodně oháněl právě zmíněným seminářem, který byl dnes také omílán několikrát. Já jsem se ho teda bohužel nemohla zúčastnit ze zdravotních důvodů a ano...

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Takže tohle je sólo akce jednoho vašeho poslance, chápu to správně?

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
V podstatě ano, připojilo se k němu pár kolegů, včetně předsedy volebního výboru. Já osobně jsem ho neviděla, ale předpokládám, a i kolega Juříček mi to potvrdil, že ten audit v podstatě vychází z té výroční zprávy. Takže já si nemyslím, že by tam mohl zasahovat někam do hloubky, jako by mohl například Nejvyšší kontrolní úřad, pokud by byl oprávněn kontrolovat veřejnoprávní média, takže pro mě to vůbec není relevantní.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Paní Němcová, je to vlastně jenom několik desítek hodin, co Evropská federace novinářů ve spolupráci s Evropskou vysílací unií a ještě dalšími organizacemi vydaly doporučení, lépe řečeno, konstatování o stavu české žurnalistiky a české svobody slova. A zároveň doporučení, co by Česko mělo udělat, aby tahle ta svoboda slova byla zachována. Mimo jiné se tam píše o tom, že by sněmovna neměla schvalovat výroční zprávy, ale měla by je jenom brát na vědomí. Píše se tam také, aby Česká televize dokázala spolu s ostatními veřejnoprávními médii odolat tomu tlaku, aby její rozpočet se stal státním rozpočtem zároveň nebo součástí státního rozpočtu. Myslíte si, že se Česká republika začíná, co se stavu veřejnoprávních médií týče, přibližovat zemím, která byla také dneska zmiňována, to znamená Maďarsko a Polsko, nebo takhle daleko nejsme ještě?

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Já doufám, že ne, že takhle daleko to opravdu není. Určitě nebudeme podporovat jakoukoliv změnu financování České televize, tedy přechod z koncesionářských poplatků na nějaké vlastnění státní televize a financování nějakou daní nebo podobně, jak chce prosazovat SPD a pravděpodobně i komunisté, ti se tak podobně vyjadřují. A ta druhá část tedy, jestli mají nebo nemají zákonodárný sbor, jestli má schvalovat ty zprávy, o tom jsme nemluvili. To doporučení je opravdu venku, jak vy říkáte, pár hodin. My jsme byli hodně zaměstnáni tím, co jsme tam dnes předváděli, takže tato doporučení si určitě dobře prostudujeme. Má to své klady i své zápory, když berete něco na vědomí, tak samozřejmě je to i svědomím, že tedy nemůžete k tomu stavu, kdyby, dejme tomu, nebyl dobrý, tak to nemůžete žádným způsobem ovlivnit. Ale uvědomuji si velkou zranitelnost jakéhokoliv zásahu do mediálního prostředí a s tímto respektem a k tomu budeme přihlížet my jako občanští demokraté.

Martin ŘEZNÍČEK, redaktor:
Dámy a pane, děkuju mnohokrát za to, že jste přišli sem na Malostranské náměstí a i také vaší dnešní nečinností se k tomuhle tomu tématu vrátíme i v příštích dnech a týdnech znovu. Díky moc, dobrou no.

Barbora KOŘANOVÁ, poslankyně /ANO/:
Hezký večer.

Miroslava NĚMCOVÁ, poslankyně /ODS/:
Dobrou noc.

Miroslava Němcová

poslankyně PČR