Principy hejtmana Půty

15. prosince 2014
Principy hejtmana Půty

 Žijeme však v době, kdy neplatit za vykonanou práci se stalo normálním a naopak: zaplatit někomu včas za vykonanou práci  se stává podezřelým.

       Kostel sv. Máří Magdalény v Liberci byl dlouho považován za nejohroženější kulturní památku. Ani církev neměla peníze na její obnovu. Díky Evropským dotacím se památku podařilo zachránit. Sídlo v ní mají získat převážně neziskové organizace, rovněž duchovní prostor zde má zůstat zachován.

       Pokud si zhotovitel díla musel vzít úvěr a stále čekal na slíbené peníze, nikoho nemůže překvapit, že se stal netrpělivým.  Nervozita narůstá každým dnem, kdy splácíte úroky z úvěru a slíbené dotace stále nepřicházejí. V takových situacích se mohou zrodit „šílené nápady“. Mohly se zrodit i myšlenky na korupci. Pokud v hejtmanu Půtovi zůstal čestný člověk, mohl tomuto stavu zabránit jedině tím, že z pozice předsedy Regionální rady ROP Severovýchod dal pokyn vykonanou práci uhradit.

       V naší společnosti jsme citliví na jakékoliv příkoří vůči sociálně slabým. Nikoho nenapadne, že v daleko nevýhodnější situaci se ocitne firma, která vykoná objednanou práci a není schopna za to dělníkům zaplatit slíbené mzdy. Tomu se dá předejít jedině včasným plněním závazků a jejich úhradou.

       Důkazy údajného korupčního jednání hejtmana Půty jsou postaveny na vodě. Paradoxní je, že mezi podezřelými se ve stejné kauze ocitl i paranoidně protikorupční zastupitel Korytář.

      Nedovolme, aby trestní orgány, které nemají zodpovědnost za fungování projektů, vnášely svoje fantazie do našeho každodenního života. Mohlo by se pak stát, že za každý vydařený projekt bude sedět nějaký politik ve vězení. Až budou všichni politici obvinění a zavření, začnou naše města chátrat a  naše země se přestane rozvíjet. To ale samozřejmě nikomu neprospěje.

MUDr. Vít Šlechta

člen místní rady
člen oblastního smírčího výboru